Kevad on kohal – Golfikool on Jõelähtmes

Kevad on kohal – Golfikool on Jõelähtmes

Aprill saab kohe otsa ja esimene kuu välistreeninguid seljataga ning samuti esimesed võistlused. Talvel tegid golfikooli juuniorid kõvasti sisetreeninguid ning nüüd on rõhk just mängimisel ja võistlemisel.

15.-17. aprillini osalesid eliitrühma noored Ken-Marten Soo, Anete Liis Adul ja Thor Erik Tikand Malta Jr. Openil. Stardis oli kokku üle 80 noore 16 erinevast riigist, kelle hulgas siis ka kolm eestlast. Malta golfiväljak tundus numbrites lihtne ja lühike, aga tegelikkus oli hoopis teine. Distantsilt lühematel radadel võis tekkida soov drive kohe greenile kihutada, aga strateegiliselt planeeritud bunkrid tähendasid riski. Greenid olid väikesed ja kõvad ning nõudsid täpset planeerimist. Väljaku eripäraks on kokku 6 Par 3 rada, mis võiks esmapilgul tunduda hea võimalusena birdie’sid skoorida, aga tänu nende keerukusele ja ka greenidele oli tegelikkus vastupidine.

Esimene päev oli vahemere saareriigis korralik torm, mis tegi tingimused veelgi keerulisemaks, aga mis oluline, et endiselt kõikide jaoks võrdselt samaks! Kõige parema stardi sai Ken-Marten, kes suutis rasketes oludes mängida välja korraliku tulemuse +7, mis andis jagatud 4 koha. Anete ja Thor kohe väljakuga sõbraks ei saanud ning jäid paremusjärjestuse lõppu. Teisel päeval valitsesid juba korralikud suvised tingimused ja torm oli vaibunud. Kõik kolm eestlast suutsid oma tulemust parandada ja taas oli parimaks Ken-Marten, kes tulemusega +5 oli peale teist päeva endiselt konkurentsis võidule. Kolmas päev jätkus samuti eestlastele tõusvas joones ja kõik mängisid oma võistluse parima ringi. Thor lõpetas võistluse 72 kohal (ringid 92, 83, 81), Anete oli jagatud 69 kohal (95, 86, 74). Võistluse võidule mänginud noored väristasid kõik kätt ja mitmed pudenesid lõpuks kaugele. Ainsana suutis kolme päeva peale mängida tulemuse alla raja Par’i sakslane, kelle viimase päeva tulemus -5 tõstis ta koguni teisele kohale. Ken-Marten mängis viimasel päeval tulemuseks +4, mis andis kokkuvõtteks tubli 6 koha tulemusega +16 (ringid 75, 73, 72). Kusjuures esikoht jäi 5 ja teine koht kõigest 3 löögi kaugusele. Kindlasti positiivne algus hooajale, mis lisas tublisti enesekindlust ning kinnitust talvise ettevalmistuse õnnestumisest.

21.aprillil mängisid mitmed Golfikooli noored ka EGCC avavõistlust Links Masters, kus erinevates klassides noppisid võidu Rauno Pikk 44 punktiga ja Isabel Sirel 41 punktiga. Lisaks mängis Ken-Marten Soo välja päeva parima löögitulemuse 75 ehk 3 lööki üle raja Par’i. Paraku andis see HCP löögimängu formaadis kõigest jagatud 4 koha.

Möödunud nädalavahetusel algas Soomes Finnish Junior Tour Kullo Golf Invitational võistlusega. Sügisel said kvalifikatsioonist tuuri kaardi Ken-Marten Soo, Sten Erik Soo, Anete Liis Adul ja Mariliis Palm, kellest 3 esimest said ka kutse avavõistlusel osalemiseks. Poiste arvestuses osales kokku 60 noort, kelle hulgas kokku 7 eestlast. Sten Erik alustas võistlust hästi ja esimese kahe ringiga 75,75 oli kõrges konkurentsis. Ken-Marten’i 78 ja 84 ringid jätsid ta alguses tabeli lõppu. Viimasel päeval suutis aga just Ken-Marten näidata vennast paremat mängu ja tulemus 75 tõstis ta tabelis kõvasti ettepoole ning lõppkohaks jagatud 33 koht. Sten Erik tegi viimase ringi tulemuse 82, mis langetas ta lõpparvestuses jagatud 22 kohale. Tüdrukute hulgas oli lahingus 2 eestlast koos meie Anete Liis Aduliga. Lõpptulemuseks jagatud 14 koht 18 võistleja konkurentsis (ringid 84,79,86) pole kindlasti loodetud tulemus, aga hooaeg on alles noor ja palju häid tulemusi ja võite ootab ees!

Tänasega sai otsa ka kevadine koolivaheaeg ja jätkuvad Golfikooli treeningud. Lisaks aktiivselt talveperioodil treeninud noortele ootame treeningutele kõiki suviseid lapsi – võtke julgelt ühendust ja tulge treenima!

Ootame kõiki Jõelähtmes, sest kevad on käes ja väljakud avatud!